• Objednej si new dess TÁDY...
  • Reklamy jedině SEM!!!
  • Postoupila jsem:Jo postoipla jsem zasejc s filmem Někdo to rád blond do 4. kola PLS. jsem tam jako Klárča. No a taky jsem ZDE , taky Klárča ;o)... Takže děkuju!!! :o**A dále jsem nově v SONB Tu taky Klárča... Díky všem! :) Nu THADY bych taky prosila :-) jsem tam jako Klárča /*/ Díky všem!! :-)

Srpen 2007

Animace

31. srpna 2007 v 15:02 Zvířata

Koně

31. srpna 2007 v 14:38 Koně
Nevim jak vás ale mě nejvíc bere western.
Western
Dobrý westernový jezdec sedí v sedle přirozeně uvolněně a používá jemné pobídky. Westernový kůň se jezdí s dlouhou prověšenou otěží. Pouze v případě kdy chce jezdec koně korigovat, zkrátí otěže a vytvoří tak mírný elastický kontakt s hubou. Typické pro western k zastavení krátký hlasový povel.
Ve westernu se často jezdí na westernovou uzdečku- pákoé udidlo a uzdečka bez nánosníku.Křeček

31. srpna 2007 v 12:02 | Kláča |  Zvířata
Chcete si koupit křečka? Tak to je dobrá volba teď se o nich něco dozvíme:)
Křečci jsou hbitá stvoření. Jestliže si právě nedopřávají odpočinek od svých mnohých activit, pak horlivě hrabou, pilně si dělají zásoby, neustále kontrolují hranice své malé říše nebo přičinlivě snbírají seno a listí na útulné hnízdečko.
Řeč těla:
Má-li křeček sklopený uši a oči přivřené a je celý zpomalený tak se právě probudil: nerušit ;)
Stoji-li na zadních nohách, natahuje uši a rozhlíží se, pak se zajišťuje: je oblášť pozorný.
Uši dozadu signalizují nejistotu: pohybujte se pouze pomalu a na něj klidně.
Pokud se křeček vyleká, dá se rychle na útěk. Nepohybujte se a tiše a klidně na něj mluvte.
Jestliže křeček běží při zemi, snaží se být neviditelný: nepohybujte se ;)
Stojíli křeček vzpřímeně a energicky na zadních nohách , chce imponovat, nebo dokonce vyhrožuje: pozor nedráždit

Jaký křeček je pro tebe vhodný??
Křeček zlatý- Původní zbarvení:Žádné jiné zbarvení nemůže podle mého názoru předčit zbarvení divoké. Zlatavě zbarvený hřbet, bíle bříško, černé pruhy na lících vytváří opravdu divoký dojem. Bohužel stále častějiser toto přirozené zbarvení vytrácí a mnoha nabízených křečků má malé kontrastní zbarvení.
Samotář- Křeček zlatý jako domácí zvíře musí být chován o samotě, i ve vlné přírodě se zvířata setkávaj v době páření. Potkáli křeček zlatý mimo tuto dobu křečka strhne se boj. Někdy se křeček jen zažene, jindy to ale může skončit zraněním či smrtí.
Máme tři druhy zbarvení u křečků zlatých: divoké zbarvení
tříbarevný
dlouhosrstý

Akvarijní rybičky

30. srpna 2007 v 17:37 | Klára Bláhová a Martina Žáková |  Zvířata
Z jakých druhů vybírat?
Živorodka duhová(Paví očko) bývá také nazývána paví očko nebo gupka. Pochází ze severních oblastí Jižní Ameriky a Trinidadu. Dorůstá velikosti 6cm. Byla vyšlechtěna řada byrevných forem, znich některé mají závojovitý tvar ploutví. Velmi dobře se rozmnožuje. Je pro dobrý předpoklad pro mladé chovatele :)
Mečovka mexická se někdy také nzývá Mečovka zelená. I u mečovek byla vyšlechtěna řada barevných forem. Charakteristyckým pro mečovky je prodloužení spodní části ocasní ploutve malý mečík. Pochází z Mexika a Střední Ameriky. Dorůstá velikosti 10-12 cm. Nádrž by měla být větší než 100 l. Kromě živé potravy ráda přijímá i suché směsi.
Neonka červená se někdy nazývá také tetra neonová.Pochází ze severních oblastí Jižní Ameriky. Dorůstá velikosti 4,5 cm. Hodíse do společenských akvárií s menšími druhy ryb.Její krása vynikne zvláště ve větším hejnu.Je všežravá,měli bychom ji krmit kompletními krmivy s přídavkem přírodních barviv.
Neonka černá pochází z Brazílie. Dorůstá velikosti 5 cm. Vyžaduje větší , hustě zarostlou nádrž s tmavým dnem. Hodí se do společnosti jiných tater i případně jiných drobných rybek, vždy by měla být chovaná ve větším hejnu. Krmení má nejradši živé, ale přijímá i potravu mraženou, lyofilizovanou nebo komletní krmiva.
Parmička čtyřpruhá pochází ze Sundských ostrovů. Dorůstá 7 cm. Parmička mechová, nebo také zelená je barevnou odchylkou, která nemá příčné pruhy ostře ohraničené, ale splývá s ve velké černé skvrny. Měla by být chovaná ve větších skupinách (alespoň 10 kusů). Je velmi čilá a méně aktivní druhy ve společenském akvriu znepokujuje okusováním ploutví. Je všežravá.