• Objednej si new dess TÁDY...
  • Reklamy jedině SEM!!!
  • Postoupila jsem:Jo postoipla jsem zasejc s filmem Někdo to rád blond do 4. kola PLS. jsem tam jako Klárča. No a taky jsem ZDE , taky Klárča ;o)... Takže děkuju!!! :o**A dále jsem nově v SONB Tu taky Klárča... Díky všem! :) Nu THADY bych taky prosila :-) jsem tam jako Klárča /*/ Díky všem!! :-)

Hannoverský kůň

6. června 2008 v 16:32
Plemeno: Hannoverský kůň je pravděpodobně nejúspěšnější z evropských teplokrevníků, neboť se po celém světě proslavil jako nejlepší skokan a drezurní kůň. Je výsledkem puntičkářsky přesného výběru, kde se mísily vhodné typy krve.
ZBARVENÍ : povoleny jsou všechny čisté barvy, žádné se nedává přednost. Orientální zakladatelští holštýnští hřebci byli černí.
VYUŽITÍ : Jak už jsem zmiňovala, hannoverští koně jsou žádanými především v drezuře a skokových soutěžích.
PŮVOD : Hannoverský chov byl založen roku 1735 v hřebčinci Celle, založeném Jiřím II., kurfiřtem hannoverským a králem anglickým. Jádrem chovu byla skupina silných hřebců, kteří kryli těžké místní klisny, takževznikl všestranný selský kůň. Zprvu se v Celle spoléhali na 14 černých holštýnských hřebců. Byli to silní kočároví koně, vychovaní na základě domorodých klisen a orientálních, španělských nebo neapolských hřebců. Do chovu byl zaveden také plnokrevník, který měl tehdy ještě charakter bližší orientálním koním. Výsledkem byl lehčí a kvalitnější kůň, který se hodil do zápřeže i jako remonta pro armádu, ale také k zemědělské práci. Vliv plnokrevníka se zvyšoval, ale byl pečlivě kontrolován, aby se hanoverský kůň nestal příliš lehkým. V roce 1924 byl stav hřebců v Celle 500. Po druhé světové válce vyvstala potřeba soutěžního jezdeckého koně. Vzpruhou stáda hřebců se stali trakénští koně, uprchlíci z Východního Pruska. Někteří trakénci i plnokrevníci zůstali v Celle a dosud uplatňují svůj blahodárný vliv na chov hannovera.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mrs.♥→AndreyQa←♥  Twoje SB které tě nikdy nedá bude tě milovat ♥♥♥ fakt!! Mrs.♥→AndreyQa←♥ Twoje SB které tě nikdy nedá bude tě milovat ♥♥♥ fakt!! | Web | 6. června 2008 v 16:51 | Reagovat

heh ahojky jak je

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama